Fontos lépést tettek az önállóság útján a Kelet-Ukrajna területén kikiáltott, szinte senki által el nem ismert „állam” vezetői.
A szakadár „Donyecki Népköztársaság” kedden nagykövetséget nyitott Moszkvában. Oroszország februárban elsőként ismerte el a Kelet-Ukrajnában kikiáltott „államot”, írja a Reuters. Júniusban egyébként Szíria is elismerte a Donyecki és a Luhanszki Népköztársaságot.
Natalija Nyikonorova, a Donyecki Népköztársaság „külügyminisztere” a nagykövetség megnyitásáról szóló sajtótájékoztatón kijelentette, a területen alkalmazott halálbüntetés lényegtelen a diplomáciai elismerés iránti törekvése szempontjából.
Mint ismert, a közelmúltban két britre és egy marokkóira szabtak ki halálbüntetést, akik Ukrajna oldalán harcoltak a háborúban.
Arra a kérdésre, hogy a halálbüntetés rontaná-e a szakadár állam imázsát, azt mondta: „Úgy gondoljuk, hogy a zsoldos tevékenység egy szörnyű bűncselekmény. Az emberek jutalom fejében egy másik országba jönnek, hogy öljenek, annak ellenére, hogy nincsenek személyes céljaik a konfliktussal kapcsolatban.”
“Ez valóban a legszigorúbb büntetés. De ez benne van a törvényeinkben, és nem kapcsolódik a Donyecki Népköztársaság más államok általi elismerésének további folyamatához.”
A brit Aiden Aslint és Shaun Pinnert, valamint a marokkói Brahim Saadount a múlt hónapban ítélték el. Nyugati politikusok az eljárást kirakatpernek minősítették. A fellebbviteli eljárás jelenleg is folyamatban van.
Hozzátartozóik szerint ők olyan katonák, akik szerződésben álltak az ukrán hadsereggel, ezért a hadifoglyokkal való bánásmódról szóló genfi egyezmények védelme alatt állnak.
Phenjan lehet a következő elismerő
Eddig csak Oroszország és Szíria ismerte el a Donyecki Népköztársaságot függetlennek, de Nyikonorova azt mondta, hogy már az észak-koreai illetékesekkel is tárgyalásokat folytat.
A szakadár állam moszkvai nagykövetségének megnyitása visszafogott esemény volt, magas rangú orosz kormányzati személyiségek nem voltak jelen. A nagyszabású ceremóniáról szóló terveket megváltoztatták a kelet-ukrajnai súlyos helyzet miatt. Jelenleg itt folynak a legintenzívebb harcok.
„Nem ünnepelhetünk, amikor honfitársaink halnak meg” – mondta Olga Makejeva nagykövet.
Oroszország három nappal azelőtt ismerte el a Donyecki Népköztársaság és a Luhanszki Népköztársaság függetlenségét, hogy február 24-én megindította az ukrajnai inváziót. A lépést Kijev és a nyugati államok is illegitimnek tekintik. azelőtt, hogy Vlagyimir Putyin elnök február 24-én Ukrajnába küldte volna csapatait az általa “úgy nevezett”. különleges katonai művelet”.
Érdemes elolvasniHalálbüntetés várhat két brit katonára az egyik szakadár köztársaságban – Frissítve
itt tudod támogatni az oldalunkat
Érdemes elolvasni
65 ezer évvel ezelőtt a neandervölgyiek már ragasztót gyárthattak
Egy meteorit alapján a Marson is létezhettek melegvizes források
Hüpszipülé, az ókori görög királnyő, aki minden férfit megöletett a szigetén
Végre fény derülhetett az óceán rejtélyes hápogására?
Egyiptom: 3900 éves, lebilincselő felfedezést tettek a régészek
Pontos számot közölt Ukrajna az ellenük harcoló orosz haderőről